March 2015

2015 Parkuru Açıklandı

TransAnatolia 2015'in kuzeydoğuya doğru uzanan 2800km'lik parkuru Türkiye'nin eşsiz güzelliklerini sunuyor. Başkent Ankara geçen yıl olduğu gibi bu yıl da start seremonisine ve finiş podyumuna ev sahipliği yapacak.

2015 parkuru: Ankara, Tuz Gölü (Konya), Kapadokya (Nevşehir), Akdağlar (Sivas), Otlukbeli Dağı (Erzincan ve Erzurum), Sarıkamış (Kars), Allahuekbar Dağları (Erzurum), Otlukbeli Dağı (Erzincan), Yaylalar (Giresun, Tokat ve Yozgat) ve Ankara.Slide Image: 
2015 Parkuru Açıklandı

2015 Route is Revealed

TransAnatolia 2015 will feature a 2800km long race course covering Turkey's finest attractions through the northeastern regions. Turkey’s capital, Ankara, will host the start ceremonial and finish podium like the previous edition.

Slide Image: 
2015 Route is Revealed

Emniyet ve Güvenlik

TransAnatolia güvenli ve emniyetli bir yarış sunmak için devletin tüm yetkili organlarıyla temas içindedir. Yapılan koordinasyon toplantılarıyla yarış parkurunun tamamı ilgili kurumlar tarafından her yönüyle incelenmektedir.

Tüm aktif ve pasif güvenlik sistemleri mümkün olan en yüksek standartlardadır. Parkur etrafında kalkışa hazır olarak bekleyen helikopterler ve etap içindeki özel donanımlı müdahale araçları bu tedbirlerden bir kısmıdır.

İletişim

Turkish

Tarihçe

TransAnatolia kısa sayılabilecek bir süre içinde dünyanın en iyi ralli raid yarışlarından biri olarak anılmaya başlandı. Herşey insanın mücadele duygusuna dayanan ilham verici bir fikirle başladı ve bu fikir bir kere içinde bulunduktan sonra unutulamayacak uluslararası bir spor organizasyonu haline geldi.

İlk yarış 2010 yılında büyük bir başarıyla organize edildi. Türkiye'nin en popüler turistik destinasyonu olan Antalya yarışın startına ve finişine ev sahipliği yaptı.