TRANSANATOLIA - RIDE WITH US - 13-21 Ağustos 2021
 

TRANSANATOLIA RALLY RAID 11. KEZ START ALIYOR

Eskişehir’den başlayacak yarış Kars’ta son bulacak.

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid 2021 yılı takvimi belli oldu.

TransAnatolia Rally Raid, 13-21 Ağustos 2021 tarihleri arasında Türkiye’nin birbirinden eşsiz coğrafyasında ve zorlu parkurlarında Eskişehir’den başlayarak, Kars’ta son bulacak. Her yıl Türkiye’nin doğa, kültür ve tarihle dolu yolculuğa çıkardığı yarışçıları, bu yıl da Anadolu’nun kadim topraklarında muhteşem anılar bekliyor. Macera tutkunları 2021 yılında da tozu dumana katacak.

TransAnatolia’da yarışmacılara öncelikle güvenlik odaklı, dünyanın konusunda en profesyonel ekibi tarafından hazırlanan yol notu verilmektedir.Motosiklet, 4x4 Otomobil, SSV, ATV ve Kamyonlar için rally ve raid olmak üzere iki ayrı kategori bulunmaktadır. Rally’de yarışçılar zamana karşı yarışırken raid kategorisinde yarışçılar zamana karşı değil, navigasyonla mücadale eder.

Kültürel zenginliğin ve misafirperverliğin de ön planda olduğu TransAnatolia’da, Anadolu mutfağının lezzetleri, sofraların bereketi, halkın güler yüzüyle dünyanın dört bir yanından gelen misafirler ağırlanıyor.

TransAnatolia’ya 10 yılda bugüne kadar toplam 12 ülkeden, 786 yarışçı katıldı. 2020 yılında pandemi koşullarında gerçekleşen ilk uluslararası motorsporları yarışı olan TransAnatolia, 2021 yılında da Covid-19 önlemleriyle gerçekleştirilecek.

 
TRANSANATOLIA - RIDE WITH US - 13-21 Ağustos 2021
TRANSANATOLIA - RIDE WITH US - 13-21 Ağustos 2021